ליצירת קשר
שם
דוא"ל
טלפון
הערות
מה התשובה לתרגיל שבתמונה?*
(כתבו ספרות בלבד)

עליות ומורדות - גם בדיאטה

שיחת שבוע מספר 42

משל עץ האגסים

לפני שנים רבות חי אדם חכם ולו 4 בנים, בוקר אחד החליט האב כי עליו ללמד את בניו שיעור חשוב לחיים. הוא זימן אותם אליו והורה להם ללכת לחפש עץ אגסים מיוחד שנמצא רחוק מאוד מביתם. בכדי לבצע את המשימה כפי שרצה האב, היה עליהם לעמוד בשני תנאים: "אסור לכם לצאת אל המסע יחדיו, ורק כאשר יחזור הבן ראשון יצא למסע הבן השני, כשיחזור השני יצא השלישי וכן הלאה" .

הבן הראשון יצא בחורף וחזר באביב

הבן השני יצא באביב וחזר בקיץ.

הבן השלישי יצא בקיץ וחזר בסתיו.

הבן הרביעי יצא בסתיו וחזר בחורף.

זימן אותם האב אליו על מנת שיוכלו לתאר בפניו את עץ האגסים שראו.

הבן הראשון אמר שהעץ היה מכוער, כפוף, ועקום.

הבן השני לא הסכים עם הראשון, ואמר שהעץ היה מלא בניצנים ירוקים ונראה מלא תקווה.

הבן השלישי לא הסכים עם שניהם, ואמר שהעץ היה בשיא פריחתו, מלא בניחוחות מתוקים ובעיניו היה העץ מלא הוד והדר.

הבן הרביעי לא הסכים כלל עם אחיו, ואמר שהעץ לא היה מכוער לא מלא בניצנים ולא בשיא פריחתו, אלא העץ היה מלא בפרי בשל, מלא חיים והגשמה.

לרגע חשבו האחים כי כל אחד מהם הגיע לעץ אחר, אך אביהם העמיד אותם על טעותם:

"כולכם ראיתם את אותו עץ אגס, ואכן כולכם צודקים! שלחתי אתכם בעונות שונות על מנת שתלמדו כי אין להתרשם ולשפוט עץ או אדם על פי עונה אחת. המהות הפנימית של חייכם, שהיא הנאה, שמחה ואהבה תוכל להימדד רק בסופם, כשכל העונות יסתיימו. אם תתייאשו בחורף תפסידו את התקווה של האביב, את יופיו של הקיץ ואת ההגשמה של הסתיו. אל תתנו לכאב של עונה אחת להרוס את השמחה של כל השאר. אל תשפטו את החיים על פי עונה אחת קשה. התמידו דרך הקושי ותקופות טובות יבואו במוקדם או במאוחר".

מתכון השבוע - עוגת גבינה בטעם קפה/תות  

13 מנות, 1 מנה = 1 מנת חלבון חלבי

החומרים: 1 ק"ג גבינה לבנה 5%, 1 יוגורט 1.5%, ממתיק סטיוויה שווה ערך ל-1/2 כוס סוכר, 2 כפיות תמצית וניל, 1 כפית נס קפה, 1 שקית ג'לטין, 1/3 כוס מים רותחים.

לגיוון: 1 שקית ג'לי מרמולייט בטעם תות, ללא נס קפה

ההכנה: ממיסים את הג'לטין עם המים החמים. מערבבים את הגבינה עם היוגורט, תמצית וניל, נס קפה והממתיק. מוסיפים את הג'לטין ומערבבים היטב.

לגיוון: מכינים את בלילת הגבינה ללא הנס קפה. מקררים במקרר כשעתיים. מכינים את הג'לי בטעם תות לפי הוראות היצרן ויוצקים על העוגה הקרה. מכניסים שוב למקרר.

 

 

חזרה לרשימה