ליצירת קשר
שם
דוא"ל
טלפון
הערות
מה התשובה לתרגיל שבתמונה?*
(כתבו ספרות בלבד)

למה אין התאמה בין מה שאכלתי ובין כמה שרזיתי ?

פורסם ביום 18-6-2010, בשעה 11:58 ע"י oula

לפני שקופצות עלי המנחות, אני רוצה להצהיר בצורה ברורה ופשוטה: מי ש"עושה תוכנית", כלומר אוכל בצורה מסודרת על-פי התוכנית, תמיד ובוודאות ירד במשקל. אין לי ספק בכך, ואני לא מערערת על הקביעה הזו. זו אמת מוחלטת, וראיתי הרבה דוגמאות ברורות לכך. לכן אני מנסה, משתדלת, מתאמצת להתקרב עוד יותר אל התוכנית, כדי לרדת במשקל.

ובכל זאת – לא פעם ולא פעמיים קורה שאני בטוחה שעברתי שבוע טוב שבו דייקתי מאוד, ואני מגיעה לקבוצה ונשקלת – ומגלה שעליתי במשקל. לחילופין, אני חוזרת מחו"ל, וברור לי שלמרות המאמץ בכל זאת אכלתי הרבה יותר מהרגיל, ואני מגלה ירידה משמעותית במשקל. איך זה קורה ?

יש לי כמה הסברים, אולם אשמח לשמוע עוד מקוראי הבלוג.

1. התוצאות מגיעות בעיכוב של שבוע – זה נראה הכי נכון במקרה שלי. אם שמרתי היטב, בוודאי אראה ירידה בשקילה הבאה, לא הקרובה. אם לא שמרתי, אראה עלייה בשקילה הבאה, לא הקרובה.

2. מלחים – יש לי תחושה שבכל פעם שהגוף שלי מקבל קצת יותר מלח מהרגיל (ובשגרה אני בקושי אוכלת מלח !) – אני מייד צוברת נוזלים ועולה אפילו קילו שלם !

3. המחזור כמובן. אצלי זה מתבטא בחצי קילו עד קילו .

4. רק רצף של כמה שבועות הקפדה על התוכנית יביא לירידה משמעותית במשקל. אם אני מזפזפת שבוע-טוב-שבוע-רע, אני לא מצליחה להתקדם ! אי אפשר ללכת צעד קדימה שניים אחורה … או להיפך. צריך להיות נחושה ולהתקדם תמיד קדימה, קדימה, ולא להתבלבל !

האם יש לכם עוד רעיונות ?

שבת שלום,

אולה

3 תגובות

 1. אחת משלנו
  פורסמה ביום 20/06/2010 בשעה 09:54 | קישור קבוע

  מים – לפעמים אנחנו לא שותים מספיק
  כמויות – בעיקר לארוך זמן מפתחים נטיה לזלוג בכמויות במיוחד בדברים כמו כף קוטג או כף אורז שמתרחבים להם בהדרגה
  פעילות גופנית – לפעמים דווקא גשמתאמנים יותר מרשים לעצמנו יותר לאכול
  יש עוד כל מני סיבות ולדעתי לפעמים הגוף כן קובע את הקצב מסיבותיו שלו כמו המחזור שציינת, אני לא מאמינה שגם אם עושים תוכנית כל שבוע כל שבוע נרד. לפעמים גם הגוף נח קצת

  אני מאוד מאמינה בתיאורית השבוע שאחרי. לגוף יש זמן תגובה של שבוע למה שאנחנו עושים

  בהצלחה!

 2. פורסמה ביום 20/06/2010 בשעה 12:54 | קישור קבוע

  היי אולה,
  תשובות 2, 3 ו 4 הן התשובות הנכונות 🙂
  נכון, ישנם גורמים נוספים למה אכלתי ולכמה שרפתי שמשפיעים על המשקל. הגורמים האלה מסתכמים למילה אחת: נוזלים.
  למה הם מצטברים? כאן נכנס עניין המלח שגורם לצבירת נוזלים ומחזור שגורם לאותו הדבר רק במנגנון אחר 🙂
  מה אני מנסה להגיד לך?
  שהוודאות הזו, שאם עושים תוכנית, אז במשך הזמן יורדים במשקל היא ההוכחה לכך. כי נוזלים באים והולכים די במהירות וההשפעה שלהם על המשקל זמנית. זאת לעומת שומן, המתפרק לאט, אבל לא יבנה מחדש אם את עושה תוכנית ולכן במשך הזמן, בסך הכל תהיה ירידה.
  עושה שכל???
  דנה

 3. אולה
  פורסמה ביום 22/06/2010 בשעה 13:15 | קישור קבוע

  תודה על התגובות !
  אני שותה המון מים (וסודה) – תמיד, כך שלא נראה לי שזה משנה את המשקל שלי. המלח בהחלט יכול להיות פקטור רציני, ואני בדר"כ מקפידה לאכול ללא מלח או עם מעט מלח. ביום-יומיים לפני השקילה האחרונה אכלתי (בטעות) המון מלח, וכולי תקווה שזה חלק ניכר מההשמנה של השבוע שעבר. אין לי ספק שחשיבות ההתמדה – רק שבוע אחרי שבוע של אכילה נכונה ו(מעט) פעילות גופנית יביאו לירידה משמעותית ואיכותית במשקל. לו יהי !

פרסם תגובה

האימייל שלך לעולם לא ישותף. שדות נדרשים מסומנים *

*
*